Módne trendy sa neustále menia a vyvíjajú a rok 2023 nie je výnimkou. S novými technológiami, materiálmi a štýlmi, ktoré sa objavujú každý deň, môže byť ťažké držať krok. Poďme sa spoločne pozrieť na šperky, ktoré sa v tohtoročnej svadobnej sezóne derú na prvé priečky.

Dizajny inšpirované prírodou

Príroda poskytuje toľko krásnych a jedinečných vzorov, ktoré môžu byť inšpiráciou pre váš svadobný deň. Kvetinové motívy, lístky, jemne prepletené vzory pripomínajúce vtáčie hniezdo alebo vetvičky. Či už si vyberiete akýkoľvek typ, budete sa cítiť jedinečne a svadobní hostia z vás nespustia oči.

Osobitý štýl s farebnými kameňmi

Medzi najtradičnejšie a najpopulárnejšie svadobné šperky patria už po stáročia tie, ktoré sa pýšia perlou alebo diamantom. Urobte výnimku, vybočte z radu a oslňte niečím originálnym. Zafíry, smaragdy alebo rubíny sú vo svadobných šperkoch stále viac obľúbené z dobrého dôvodu. Sú nielen nádherné a odolné, ale aj neuveriteľne zmysluplné. Každý vzácny drahokam je rovnako jedinečný ako jeho krása a bohatá história.

smaragd-biele-zlato

Netradičné tvary

Trocha matematiky vo váš svadobný deň? Prečo nie. Šperky s geometrickými tvarmi sú veľmi unikátne a vašim šatám dodajú štipku sofistikovanosti. Pokiaľ spojíte originálny tvar s výraznou farbou drahokamu získate ohromujúci klenot, ktorý vám bude každý závidieť. Tento trend je navyše obľúbený najmä medzi pármi, ktoré chcú do svojho špeciálneho dňa začleniť modernú a minimalistickú estetiku.

Kombinácia farieb zlata

Medzi jeden z najväčších šperkárskych trendov tohtoročnej sezóny patrí právom kombinácia rôznych farieb zlata. Namiesto lipnutia na jednej tradičnej farbe, môžete do výberu vašich klenotov začleniť viac odtieňov. Nevesta môže napríklad nosiť biely zásnubný prsteň s ružovou svadobnou obrúčkou.

Ekológia aj vo svete šperkov

Skúste lab grown diamanty. Tento trend je ideálny pre páry, ktoré chcú mať pozitívny vplyv na životné prostredie a pritom vyzerať vo svoj výnimočný deň stále krásne. Diamanty vytvorené v laboratóriu v sebe spájajú úžasné vlastnosti prírodných diamantov s dokonalou čistotou, vnútornou štruktúrou a navyše sú ekologicky zodpovednou voľbou. Nezaťažujú totiž životné prostredie ťažbou. Vznikajú v laboratóriu – pri ťažbe je len zlomok získaných diamantov v kvalite vhodnej pre šperkárstvo – a práve v laboratórnych podmienkach sa dá kvalita výsledných kameňov výrazne ovplyvniť. Navyše sú často cenovo dostupnejšie ako ťažené diamanty = perfektná voľba na svadbu.