Náušničky bývajú prvým šperkom, ktorý zdobí vašu malú princeznú. Okrem toho, že samotný akt darovania má určitý symbolický význam, tento šperk bude rásť s vaším dieťaťom a nakoniec sa stane cennou pamiatkou a možno aj investíciou. Hoci má detské prepichovanie uší bohatú históriu, ktorá siaha až do starovekých civilizácií, trendy sa stále vyvíjajú a dnešní novopečení rodičia alebo starí rodičia majú na výber širokú škálu rôznych motívov a vzorov. Aké parametre by mali spĺňať detské náušnice a ako vybrať tie najkrajšie pre vaše dievčatko?

Investícia do materiálu sa oplatí

V Ateliéri KLENOTA sme presvedčení, že detské náušnice si zaslúžia ten najkvalitnejší materiál, preto ich vyrábame výlučne zo 14-karátového zlata. Zlato nikdy nevyjde z módy, a to platí aj pre detské šperky. Výber takéhoto ušľachtilého kovu má však aj ďalší rozmer, a to zdravotný. Alergie na šperky alebo podráždenie pokožky sú pri zlatých šperkoch minimálne. Ďalšou výhodou zlata je jeho trvanlivosť a pevnosť. Vaše dievčatko bude vstávať a chodiť spať s náušnicami a nemôžete očakávať, že ich bude strážiť ako oko v hlave. Žlté, biele a ružové zlato majú podobné vlastnosti a budú vášmu dieťaťu vyhovovať, takže je len na vás, ktorú farbu si vyberiete.

Dizajn by mal prinášať radosť a optimizmus

Aj keď vyberáte náušnice pre bábätká, myslite na to, aby neskôr potešili oko malej slečny. Dizajn detských náušníc by mal byť hravý a vkusný zároveň. Určitá rovnováha medzi roztomilosťou a nadčasovosťou bude kľúčom k tomu, aby si tento prvý šperk udržal svoje miesto medzi obľúbenými ozdobami vášho dievčatka aj v nasledujúcich rokoch.

Prírodné motivy – náušnice pre bábätká

Malé zázraky prírody a schopnosť detí tešiť sa z ich každodenného objavovania boli hlavnou inšpiráciou pre novú kolekciu detských náušníc Atelier KLENOTA. Detské náušnice s motívom motýľa alebo berušky sú stelesnením čarovného sveta detí, ktorý nás tak fascinuje. V tomto ohľade sú stávkou na istotu aj ďalšie prírodné motívy, ako napríklad kvetina alebo šamlík.

Diamanty a drahé kamene

Kombinácia s diamantmi rozžiari tvár každého dievčaťa. Ak sa rozhodnete pre detské náušnice s diamantmi, kupujete rodinný šperk, ktorého hodnota sa bude zvyšovať pre každú ďalšiu generáciu. Alternatívou sú farebné drahé kamene, ktoré zase môžete zladiť s farbou očí vášho dieťaťa. Topás a zafír zvýraznia modrú, smaragd zelenú farbu.

Minimalizmus

Jednoduché tvary, ako je hviezda, kvapka alebo srdce, sú také univerzálne, že budú rásť spolu s dieťaťom a nehrozí, že by ho niekedy omrzeli. Navyše šperky s rovnakým motívom môže nosiť dcéra aj matka. Dajú svetu najavo, že sú nerozlučná dvojica.

babatko náušnice biele zlato ako vybrat

Bezpečnosť a kvalitné spracovanie

Detské náušnice sú typom šperku, ktorý má svoje špecifiká. V prvom rade by mali byť navrhnuté skôr s ohľadom na bezpečnosť. Ideálnou voľbou pre malé dievčatká od 3 mesiacov do približne 8 rokov sú náušnice so zapínaním nazývaným brizúra, kde sa pohyblivá časť prevlečie cez dierku v uchu a zapne sa vpredu v očku. Pre malé dieťa je takmer nemožné, aby si ju samo rozoplo, a riziko, že sa náušnica zachytí, je tiež minimálne. Toto zapínanie si vyžaduje opatrné zaobchádzanie, aby nedošlo k deformácii háčika.

Kedy si dať prepichnút očká?

Tradičný postup je prepichnutie uší malého dieťaťa, ideálne medzi 3. a 6. mesiacom, po očkovaní hexavakcínou. Predpokladá sa, že dieťa si tento zážitok okorenený trochou nepríjemnej bolesti nebude pamätať a nemusíme ho na celú vec dôkladne pripravovať. Niektorí rodičia sa však rozhodnú niekoľko rokov počkať a nechať dievčatko, aby sa samo rozhodlo, či chce nosiť náušnice a nechať si prepichnúť ušká. Prekonanie strachu a následná hrdosť, že to zvládla, je veľmi cenná skúsenosť, ktorú si odnesie so sebou. A samozrejme, malá slečna ocení, keď si bude môcť vybrať náušnice podľa vlastného vkusu.

Šperky KLENOTA sú navrhnuté a vyrobené v našom pražskom štúdiu s dôrazom na nadčasový dizajn a kvalitné spracovanie. Všetky detské náušnice si môžete objednať v zlatej farbe podľa vlastného výberu.