Diamantové náušnice právom patria medzi najuniverzálnejší a najobľúbenejší šperk. Majú schopnosť pôsobiť veľmi jemne a lichotia ženám akéhokoľvek veku. Navyše sa číre diamanty hodia ku všetkým farbám zlata, pokiaľ preto uvažujete nad kúpou, môžete vyberať medzi populárnym bielym, moderným žltým a romantickým ružovým zlatom. Týmto skvostom navyše potešíte aj ženy s láskou k živým farbám a pestrejším šperkom, diamanty totiž nie sú len číre, ale pokrývajú celú paletu farieb.

Poznáte všetky farby diamantov?

Stále viac populárnymi sa stávajú farebné diamanty. Modré sú krásne a pomerne ojedinelé. Majú výraznú farbu a vďaka svojej jedinečnosti sú perfektnou investičnou možnosťou. Zelené diamanty potešia tie, ktoré milujú zaujímavé šperky. Sú vzácne, majú oslnivý odtieň, ktorý určite upúta pozornosť a zaujme na prvý pohľad. Žlté diamanty sú symbolom energie, radosti a optimizmu. Objavujú sa v širokej škále odtieňov od svetlej po jasne žltú farbu a sú odvážnou a výraznou voľbou. Medzi tie najromantickejšie a najženskejšie zo všetkých radíme ružové kamene. Pokiaľ sa chcete vyjadriť, vyberte práve tie. Nekonvenčnou farbou diamantu je čierna, ktorá zaujme na prvý pohľad nadčasovým pôvabom. Čierne diamanty v šperkoch symbolizujú odvahu a demonštrujú nezávislosť. A na záver, jedinečný a krásny drahokam, ktorý dodá vášmu šperku nádych sofistikovanosti, to je champagne diamant.

Diamant – zázrak prírody

Diamanty patria medzi prírodný poklad. Vznikajú mnoho kilometrov pod zemským povrchom pri vysokých teplotách a vysokom tlaku. A navyše nás neustále okúzľuje ich pôvab. Pokiaľ diamant spojíte so zlatom, vznikne šperk, ktorý predovšetkým vynikne svojou odolnosťou a nadčasovosťou. Univerzálnosť je jeden z ďalších dôvodov, prečo si zlaté náušnice zaobstarať. Môžu mať mnoho podôb – decentné sa hodia na každú príležitosť, visiace náušnice s diamantom pre spoločenské udalosti. Ak chcete zaobstarať darček malej slečne, na ktorý nikdy nezabudne a bude pamiatkou na celý život, zvoľte detské náušnice s motívom srdca, hviezdičiek alebo s kvapkami zdobenými diamantmi či inými drahými kameňmi. Vysoká odolnosť diamantov a zlata taktiež zaručuje, že s vami bude šperk žiť dlhé roky. Vyžadujú pritom minimálnu starostlivosť.

diamant-zazrak-prirody

Oplatí sa investovať do diamantových náušníc?

Nielen, že sú diamantové náušnice nádherným spôsobom, ako niekoho obdarovať, ale hodnota drahých kameňov s pribúdajúcim časom stále stúpa. Ako je to možné? Prírodné diamanty sú vzácnym a cenným zdrojom, sú extrémne odolné a môžu byť vytvorené iba intenzívnymi geologickými procesmi. Diamantu trvá mnoho rokov, kým sa vytvorí, čo ďalej zvyšuje jeho vzácnosť a tiež hodnotu. Vzhľadom na to, že celosvetová populácia stále rastie, rastie aj dopyt po diamantoch, ktorých je obmedzené množstvo. Stali sa tiež symbolom spoločenského postavenia a ich krása a trblietanie z nich robí veľmi žiadaný drahokam.

 Ak hľadáte spôsob, ako ozdobiť seba alebo niekoho blízkeho, sú náušnice s diamantmi pre vás to pravé. Navyše sa stanú dlhodobou a hodnotnou investíciou. Aký bude váš budúci šperk?