Šperky boli vždy neoddeliteľnou súčasťou života žien, mužov aj detí. Šperky zdobili ľudstvo už v starovekom Egypte, Mezopotámii alebo Perzii. Ľudia ich vyrábali z mušlí, kameňov alebo dreva. Vtedy si nimi panovníci často zdobili svoje telo, aby ukázali svoje bohatstvo. Šperky sa v tom čase považovali aj za amulety na ochranu pred zlými silami. Hoci ich aj dnes nosíme ako talizman pre šťastie alebo ako pamiatku na svojich blízkych, šperky slúžia predovšetkým na ozdobu. Používame ich na vyjadrenie svojho štýlu, presvedčenia, viery a postoja k životu. Dnes patria medzi najobľúbenejšie zlaté šperky, strieborné, platinové alebo šperky z chirurgickej ocele.

Netradičné šperky sú čoraz obľúbenejšie

Hoci je dnes k dispozícii nepreberné množstvo druhov šperkov, väčšina ľudí si predstaví napríklad náušnice, prstene, náhrdelníky, náramky, prívesky a dokonca aj hodinky. Ľudia však majú čoraz väčší záujem o originálne šperky – ručne vyrábané dizajnové šperky, personalizované, minimalistické alebo dizajnové šperky. Okrem originality ľudia vyhľadávajú aj určitú extravaganciu, ktorú ponúka ponuka netradičných šperkov. Patria k nim napríklad starožitné brošne, zlaté grillz (ozdoby) na zuby, náušnice alebo rôzne piercingy, ako je napríklad prepážka alebo piercing v nose. Pomyselným vrcholom v netradičnosti sú erotické šperky.

Erotické šperky a ozdoby dodajú štýl a eleganciu

Erotické šperky dodávajú intímnym hrám istú eleganciu. Intímne šperky sú vhodným doplnkom k erotickej bielizni, ale vyniknú aj na nahom tele. Niektoré šperky navyše môžu byť aj príjemne stimulujúce.  Módne sú napríklad svorky na bradavky, ktoré zdobia ženské prsia a používajú sa počas predohry alebo glamour fotenia. Obľúbené sú aj ozdobné obojky na krk (chokers), ozdobné putá, samolepiace kamienky na telo alebo análne šperky. Nie všetky intímne šperky však slúžia na ozdobu – niektoré majú pridanú hodnotu, môžu vyjadrovať naše postavenie – napríklad ozdobný obojok môže vyjadrovať našu submisivitu a oddanosť partnerovi vo svete BDSM. 

Análne šperky lahodia očiam a zlepšujú sex

Pre milovníkov estetiky v oblasti intímneho života sú vhodným erotickým šperkom lesklé análne kolíky s trblietavými kamienkami. Na trhu sú rôzne druhy – od mäkkých silikónových až po chladné oceľové análne kolíky posiate rôznymi tvarmi a farbami kamienkov. Okrem vizuálneho potešenia vášho partnera vám análne šperky poskytnú aj množstvo príjemných pocitov. Niektoré análne kolíky so šperkami totiž môžu vibrovať. Skúste ich nosiť počas sexu s partnerom a obaja pocítite rozdiel. Váš zážitok z milovania sa zlepší.