Zlaté šperky sú nadčasovým doplnkom, ktorý dokáže dodať každému outfitu punc sofistikovanosti a elegancie. Aj napriek tomu, že biele zlato na prvý dojem zaujme svojim prirodzeným leskom, vďaka každodennému používaniu oň môže časom prísť. Či už máte náhrdelník, náramok alebo prsteň, šperky z bieleho zlata vyžadujú osobitnú starostlivosť a pozornosť. Tu je niekoľko tipov, vďaka ktorým ich môžete priviesť späť k životu.

1. Utrite ich bavlnenou handričkou

Handrička určená na leštenie šperkov je skvelý spôsob, ako udržať vaše šperky z bieleho zlata stále čisté. Krúživými pohybmi prechádzajte po ich povrchu. Tým odstránite prebytočné nečistoty a navrátite vášmu klenotu jeho lesk.

2. Namočte šperky do teplej mydlovej vody

Najlepším spôsobom čistenia bieleho zlata je použitie teplej mydlovej vody a mäkkej handričky. Ponorte šperky na 10 minút do teplej mydlovej vody a potom ich jemne vyčistite. Šperky opláchnite v čistej vode a nechajte uschnúť.

3. Čistite pomocou kefky s mäkkými štetinami

Ak majú vaše šperky z bieleho zlata väčšie záhyby alebo hrubší povrch, môžete použiť kefku s mäkkými štetinami, ktorá vám pomôže dostať sa do ťažko dostupných miest. Namočte šperky do teplej mydlovej vody a potom pomocou zubnej kefky šperky opatrne očistite. Opláchnite ich čistou vodou a osušte handričkou.

4. Používajte profesionálne prípravky na čistenie

Všimli ste si, že sú vaše klenoty obzvlášť špinavé alebo zašlé? Skúste použiť čistiaci prostriedok určený špeciálne na čistenie bieleho zlata. Postupujte presne podľa pokynov na fľaštičke, aby ste sa uistili, že si šperky nepoškodíte. K dostaniu sú roztoky, peny, ale aj krémy na domáce čistenie zlata, ktoré nanesiete handričkou alebo jemnou kefkou.

5. Zaobstarajte si domácu ultrazvukovú čističku

Zaobstarať si ultrazvukovú čističku sa vám oplatí, ak vo vašej šperkovnici máte viac šperkov. Z pohodlia domova vyčistíte retiazky, náramky, náušnice aj prstene. Dajte ale pozor na šperky s kameňmi a vopred sa uistite, či by sa nemohli vplyvom ultrazvukových vĺn poškodiť.

6. Navštívte profesionála

Pokiaľ vám ani jedna z vyššie uvedených možností nevyhovuje, alebo vyžadujete pre svoje klenoty špeciálnu starostlivosť, navštívte profesionála. Poradí vám, ako sa správne o vaše šperky starať, vyčistí ich a v prípade potreby obnoví tak, aby vyzerali opäť ako nové.