Šperky z bieleho zlata v sebe spájajú kvalitu, jemnosť a eleganciu. Svoju popularitu si získali hlavne vďaka vysokej odolnosti a – pri správnej starostlivosti – aj dlhej životnosti. Biele zlato sa hojne používa nielen na výrobu zásnubných prsteňov a svadobných obrúčok, ale aj do ďalších klenotov určených na každodenné nosenie. Najviac mu to pristane v spoločnosti diamantov alebo farebných drahokamov, ktoré v tejto kombinácii skvele vyniknú. Poďme sa na niektoré z nich pozrieť.

Diamanty

Diamanty sú právom považované za symbol lásky. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam si udržia krásny vzhľad aj pri minimálnej starostlivosti a ich lesk ani po desiatkach rokov nevyhasne. Diamantov je na trhu nepreberné množstvo, líšia sa farbou, veľkosťou, tvarom alebo výbrusom. Medzi najobľúbenejšie patria číre, skvelou voľbou ale môžu byť aj žlté diamanty. Žltý odtieň medzi ostatnými vyniká a dokáže dodať každému šperku očarujúci pôvab. Pre svoju vzácnosť a vysokú hodnotu sú žlté diamanty taktiež veľmi vyhľadávané medzi zberateľmi a investormi.

biele-zlato-zlte-diamanty
Zafíry

Zafír je jeden z najznámejších a najcennejších drahokamov sveta. Okrem typickej modrej sa vyskytuje aj v ďalších farbách, napríklad ružovej, žltej, zelenej či fialovej. Zafíry sú známe pre svoju odolnosť a tvrdosť, ktoré z nich robia obľúbenú voľbu predovšetkým pre zásnubné prstene. Podľa legiend a povestí prináša svojim nositeľom šťastie, ochranu a múdrosť. V kombinácii s bielym zlatom najviac vynikne modrý kameň, ktorý dodá šperku dramatický a noblesný nádych.

biele-zlato-zafir-modry-kamen
Rubíny

 Rubín alebo kráľ drahokamov je známy pre svoju červenú farbu, ktorá môže pokrývať široké spektrum odtieňov od malinovo-ružovej až po krvavo-červenú. V kombinácii s bielym zlatom vytvára nadčasový vzhľad, ktorý si určite vyslúži obdiv. Rubínom veľmi prospieva aj kombinácia s čírymi diamantmi. Šperky s rubíny pristanú každej žene, spájajú v sebe totiž eleganciu a temperament.

rubin-kral-drahokamov-biele-zlato-obrucka

Smaragdy

Smaragd patrí spolu s rubínom a zafírom do tzv. veľkej trojky najvzácnejších a najžiadanejších drahokamov sveta. Tento farebný kameň vyzerá úchvatne najmä v kombinácii s diamantmi. Smaragdový šperk je perfektný pre zásnuby, zvláštne príležitosti alebo napr. ako dar k 55. výročiu svadby. Biele zlato vytvára so zeleným smaragdom príjemný kontrast a dodáva mu nádych noblesy a luxusu. Nebojte sa vybočiť z radu a kúpte si rovno ladiacu súpravu.

smaragd-biele-zlato

Tanzanit

Tento africký drahokam vyzerá najlepšie v kombinácii s bielym zlatom, ktoré dáva krásne vyniknúť jeho purpurovým a modrým odleskom. Pokiaľ pridáte aj diamanty, rozhodne nebudete ľutovať. Biele zlato poskytuje tanzanitu ochranu a vysokú odolnosť, je preto skvelou voľbou na každodenné nosenie. Vzhľadom k veľmi obmedzeným prírodným zdrojom bude už aj tak vysoká cena tanzanitov iba stúpať a porastie aj hodnota samotného šperku.

tanzanit-biele-zlato