Svadobné obrúčky sú veľkým symbolom života, na ktorom si dajú záležať predovšetkým ženy. Muži sa dívajú na svadobné obrúčky z trochu iného pohľadu. Mali by si však byť vedomí niekoľkých základných faktov spojených so svadobnými obrúčkami.

Pri výbere svadobných obrúčok je potrebné sa najskôr rozhodnúť pre materiál. Svadobné obrúčky z bieleho zlata patria dlhodobo k najobľúbenejšej voľbe. Biele zlato má niekoľko veľmi zaujímavých vlastností. Takéto zlato je na rozdiel od bežného žltého zlata veľmi dobre leštiteľné a dosahuje veľmi vysokého lesku. Na biele zlato sa lepšie osadzujú aj rôzne drahé kamene. Biele zlato je vyrábané zo žltého (rýdzeho) zlato pomocou rôznych prímesí. Zlato je vždy zliatinou, kde sú to práve prímesi, ktoré rozhodujú o farbe. Biele zlato sa vyrába pridávaním niklu alebo paládia. S niklom sú však spojené rôzne alergické reakcie, keďže až sedmina populácie má určitú formu alergie voči tomuto kovu. Paládiu je vždy lepšou voľbou oproti niklu. V každom dobrom zlatníctve by mali vedieť, za akých okolností bol prsteň z bieleho zlata vyrobený.

svadobné obrúčky z bieleho zlata

Alternatívou k zlatým prsteňom sú  prstene z chirurgickej ocele. Hlavnou výhodou týchto prsteňov je jednoznačne cena. Prstene z chirurgickej ocele je možné kúpiť už za pár eur. Lacné prstene z chirurgickej ocele pritom vôbec nemusia vyzerať zle. Zdobené alebo kombinovné svadobné obrúčky sú tešia veľkej obľube. Svadobné obrúčky je možné kúpiť v bežných zlatníctva a klenotníctva, alebo si ich môžete kúpiť na internete. Nakupovanie na internete prináša niekoľko podstatných výhod. Za najväčšie môžeme považovať šírku výberu a potom aj cenu. Svadobné obrúčky na internete sú spravidla výrazne lacnejšie ako svadobné obrúčky predávané v kamenných obchodoch. Nevýhodou nákupu na internete je to, že kupovaný tovar je možné si pozrieť iba na obrázku. Preto je na internete potrebné dávať mimoriadny pozor na veľkosť svadobnej obrúčky.